Opublikowano Dodaj komentarz

Dlaczego leki nie mogą być tanie?

Dlaczego leki nie mogą być tanie? Zapewne zastanawialiście się nad tym pytaniem nie raz. Odpowiedź jest prosta jak but. Bo na tanich lekach nikt „godziwie” nie zarobi. Ani producent (firma farmaceutyczna), ani państwo na nadzorze i pilnowaniu bezpieczeństwa leków i podatkach, ani aptekarz, ani lekarz.

Wyobraźmy sobie co by było gdyby np. woda leczyła raka. No normalna katastrofa. Jak opatentować wodę i zakazać konkurencji podrabiania tego „specyfiku”.

Nie da się opatentować substancji występującej powszechnie w przyrodzie, dlatego firmy farmaceutyczne prześcigają się w produkcji leków syntetycznych (które mogą opatentować).

Kolejne pytanie jak podbić cenę aby odpowiednio zarobić na marży. Nie da się bo są inne podmioty mające dostęp do substancji (brak patentu).

Co tu robić?

Zamilczeć albo wyśmiać sprawę i sprzedawać specyfiki drogie i najlepiej takie, które nie leczą człowieka ale kontrolują objawy choroby – tak aby leczyć (sprzedawać leki) i zarabiać jak najdłużej.

Krótko mówiąc medycyna to bezlitosny biznes a kto nie interesuje się swoim zdrowiem skazany jest aby płacić, płacić, płacić ….  aż do końca … i samo jest sobie winien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *